Lobe Pompa (Lob Pompa)

Lobe Pumpalara Genel Bakış, Lob Pompa Nasıl Çalışır

Lobe Pompa (Lob Pompa)

Lobe Pompalara Genel Bakış

Lobe PompaLob pompaları hamur ve kağıt, kimya, gıda, içecek, ilaç ve biyoteknoloji gibi çeşitli endüstrilerde kullanılmaktadır. Bunlar, mükemmel sağlık özellikleri, yüksek verimlilik, güvenilirlik, korozyon direnci ve yerinde temizleme ve yerinde sterilize etme (CIP / SIP) özellikleri sundukları için bu farklı endüstrilerde sıklıkla kullanılırlar.

Lobe pompalar, tek, iki kanatlı, üç loblu ve çok loblu olmak üzere çeşitli lob seçenekleri sunar. Döner loblu pompalar temassızdır ve kirazlar veya zeytinler gibi ürünlere zarar vermemek için büyük pompa bölmelerine sahiptir. Ayrıca bulamaçlar, macunlar ve çok çeşitli diğer sıvıları işlemek için kullanılırlar. Lob pompalar ıslanırlarsa kendinden emişli performans sunarlar. Hafif bir pompalama hareketi, ürünün bozulmasını en aza indirir. Ayrıca geri dönüşümlü akışlar sunar ve uzun süre kuru kalabilirler. Akış, işlem basıncındaki değişmelerden nispeten bağımsızdır, bu nedenle çıktı sürekli ve aralıksız olur.

Başka bir lob pompası olan Rotary lob pompaları endüstriyel tasarımlardan sıhhi tasarımlara kadar çeşitli sektörlerde kullanılır. Sağlıklı tasarımlar, hizmete ve belirli sıhhi şartlara bağlı olarak daha da dağılmaktadır. Bu gereksinimler arasında 3-A, EHEDG ve USDA bulunur. Üretici, eğer varsa döner lob pompalarıyla hangi sertifikaların karşılandığını size söyleyebilir.

Lob Pompaları Nasıl Çalışır?

Lob pompası içinden geçen sıvı. Lob pompaları, harekete geçirilen harici dişli pompalarına benzer ve bu sıvının gövde çevresinde akması. Bununla birlikte, harici dişli pompalarından farklı olarak, loblar temas etmez. Lob teması dişli kutusunda bulunan harici zamanlama dişlileri tarafından engellenir. Pompa mili destek yatakları şanzıman içinde bulunur ve yataklar pompalanan sıvının dışındadır, basınç, yatak konumu ve mil sapması ile sınırlanır.

  1. Loblar kafesden çıktıkça, pompanın giriş tarafında genişleyen hacim yaratırlar. Sıvı boşluğa akar ve döndüklerinde loblar tarafından sıkışır.
  2. Sıvı loblar ile gövde arasındaki cepler içerisinde gövdenin çevresinde dolaşır – loblar arasında geçmez.
  3. Sonunda, lobların birbirine yapışması, basınç altında çıkış deliğinden sıvı iletir.

Lob pompaları, ürüne zarar vermeden katılarla kullandıklarından gıda uygulamalarında sıkça kullanılır. Pompalanan tanecik boyutu lob pompalarında diğer PD türlerinden daha fazla olabilir. Loblar temas etmediğinden ve boşluklar diğer PD pompalar kadar yakın olmadığından, bu tasarım azaltılmış performansla düşük viskoziteli sıvıları işlemektedir.

Lobe Pompa

Lobe Pompa Nasıl Çalışır

Yükleme özellikleri diğer tasarımlar kadar iyi değildir ve emme yeteneği düşüktür. Yüksek viskoziteli sıvılar tatmin edici bir performans elde etmek için düşük hızlar gerektirir. Anma hızının% 25’inin ve daha düşük olmasının azaltılması, yüksek viskoziteli sıvılar için yaygındır.

Share the Post

About the Author

Comments

Comments are closed.