Gasketed Plate Heat Exchanger – DuoSafety

Çift Plakalı Dizayn Akışkanların Karışma Riskinin Azaltılması

DuoSafety (Çift plakalı) Plaka

DuoSafety plakalar, çatlak yada aşınma yoluyla plakalarda meydana gelen sızıntılardan dolayı akışkanın ürüne karışmasını engellemek için özel olarak tasarlanmıştır. Plakaları, arasında özel bir kaynak bulunmayıp kaçak olması durumunda akışkanın kolayca atmosfere çıkabileceği şekildedir. Böylece iki akışkanın birbirine karışması engellenmiş olur.

Özellikler:

Uygulama alanları: İstenmeyen bir şekilde plakaların korozyonu yada sorun çıkarması durumunda akışkanların birbirine karışmasını önlemek için kullanılır. Hijyenik uygulamalarda geniş bir kullanımı vardır.
Tanım: DuoSafety sistemi sızıntıları erkenden fark etmek ve son kullanıcıyı sıvıların karışmasını önlemesi için erken uyarı sistemi olarak tasarlanmıştır.

Malzeme:

Plakalar: AISI316, AISI304, Titanyum ve bir çok alaşım
Contalar: NBR Per, EPDM HT, FKM ve diğerleri
Sıcaklık: -35 °C _ 180 °C
Basınç: 0 – 16 bar
Isı trasfer alanı / Kapasite: 400 m2 ye kadar
Bakım: Temizlik ve muayene için tam erişim.

Ürün Çeşitliliği:

APV DuoSafety plakalar birbiri içine geçirilmiş iki adet ısı değiştirici plakalarından oluşur. Bunlar farklı malzemelerden yapılabilir. Her plaka çifti sızdırmazlığı sağlayan ve plakaları bir arada tutan yapıştırmasız Paraclip contadan oluşmaktadır. Her çeşit plaka malzemeleri için conta bulunmaktadır. APV DuoSafety ısı eşanjör plaka çiftleri paslanmaz çelik, titanyum, vb. yada iki farklı malzemeden oluşabilir. Şu an için conta çeşitleri NBR veya EPDM dir.

Downloads