Endüstriyel Borulu Eşanjörler – ISTE

Endüstriyel Proseslerde Yüksek Verimli Isıtma Soğutma Uygulamaları.

Çok Borulu Tek Geçişli Borulu Eşanjörler, farklı akışkanlar arasındaki termal enerjinin aktarımı için tüm endüstriyel tesislerde en çok kullanılanlardır.

shadow

Borulu eşanjörler, farklı akışkanlar arasındaki termal enerjinin aktarımı için tüm endüstriyel tesislerde en çok kullanılanlardır.

shadow

Bu tip ısı eşanjörü genel olarak su, yağ, buhar veya proses akışkanları gibi endüstriyel akışkanın işlenmesinde kullanılır.

shadow

Elektrikli ısı eşanjörü, ısıtılacak akışkana doğrudan temas eden elektrikli ısıtma elemanları kullanılarak termal değişime izin verir.

shadow

Downloads

Son Yazılar

11

Oca
Plakalı Eşanjörlerin; kullanılacağı uygulamaya ve maksimum basıncına uygun, doğru plaka malzemesini, doğru conta malzemesini ve istenen mukavemete sahip gerek plaka ve gerekse gövde kalınlığını seçmek çok önemlidir.

11

Oca
Herhangi bir sebeple akışkanların birbirine karışması, özel conta tasarımı sayesinde tamamen önlenmiştir. Herhangi bir conta arızası durumunda , akış atmosfere açık olan kısımdan direkt olarak dışarı doğru olur. Bu da ...

11

Oca
Plakalı Eşanjör herhangi bir fiziksel temas olmaksızın aralarında sıcaklık farkı olan sıvı veya gaz iki akışkanın birinden diğerine plakalar vasıtasıyla ısı transferini sağlayan devre elemanıdı

Neden Contalı Plakalı Isı Eşanjörleri

1. Uygulama alanları

Kimya, petrokimya, yağ ve gaz, güç, enerji, diğer endüstriyel sektörler ve denizcilik uygulamaları, hijyenik ve endüstriyel uygulamalar, gıda ve içecek endüstrilerini de içeren ısıtma, soğutma, pastörizasyon ve ısı geri kazanım uygulamalarında geniş bir kullanım alanları vardır.

2. Tanım

Plakalı ısı eşanjörleri contalı plakaların bir gövde arasından sıkıştırılmasıyla oluşur. Üstün ısı transfer katsayıları, kompakt kurulum ve mümkün olan en yüksek verimlilik ve optimum çalışma zamanı için dizayn edilmiştir. Paraflow ısı eşanjörleri; çeşitli plaka tasarımları, plaka tipleri, oluk desenleri ve boyutlarıyla müşteri gereksinimlerini karşılamaktadır.

3. Malzeme

Plakalar: AISI316, AISI304, Titanyum ve bir çok alaşım
Contalar: NBR Per, EPDM HT, FKM ve diğerleri
Gövdeler: Paslanmaz çelik yada boyalı karbon çelik

4. Sıcaklık

Kauçuk contalar: -35 °C _ 180 °C
Grafit contalar: -20 °C _ 250 °C

5. Basınç

0 – 25 bar

7. Bakım

Temizlik ve muayene için tam erişim